Ümraniye’de Kültür ve Sanat Sezonu Başlıyor

Ümraniye Belediyesi, 2023-2024 Kültür ve Sanat Sezonu için birbirinden farklı etkinlikler hazırlayarak, kültür merkezlerinde on binlerce sanatseveri misafir edecek. 

Ümraniye Belediyesi, bu yıl da yine zengin bir etkinlik ajandası hazırladı. Ümraniye’nin farklı mahallerinde yer alan kültür merkezlerinde yıl boyunca; Gündüz Kuşağı, Akşam Programları, çocuk ve yetişkin tiyatroları, Akademi Ümraniye Kültür Sanat Buluşmaları, Akademi Ümraniye Gençlerle Söyleşi, Hakikat Tohumları Projesi ve Kur’ân-ı Kerim akşamları ile on binlerce sanatseveri ağırlayacak. Ayrıca, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle ortaklaşa düzenlenen Akademi Ümraniye Kültür Sanat Buluşmaları programıyla da alanlarında uzman olan önemli isimler lise öğrencileriyle bir araya gelecek.

Sanatseverlerin her yıl ilgiyle takip ettiği Kültür ve Sanat Sezonu bu yıl, 7 Ekim Cumartesi saat 12.00’de Cemil Meriç Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi’nde Sıfır Atık Çocuk Tiyatrosu, saat 12.00’de Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde Mutlu Kasaba Çocuk Tiyatrosu, akşam saat 19.30’da ise Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde sanatçı Erdem Özgen’in, müziğin efsane ismi Zeki Müren’in unutulmaz şarkılarını seslendireceği performansıyla başlayacak.

Kültür Sanat Sezonu’nun başlamasıyla ilgili açıklamada bulunan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Bu yıl da kıymetli sanatseverler için zengin bir etkinlik içeriği hazırladık. 7’den 70’e tüm Ümraniyeli hemşehrilerimizi etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

Etkinlik ajandasına şu linkten ulaşabilirsiniz: https://umraniye.bel.tr/tr/main/eventcalendar

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir