Şile Belediye Meydanı Yenileme Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Şile Belediyesi, ilçe doğasına ve kimliğine saygılı, tarihi ve kültürel değerleri vurgulayan projeleri ile Şile’ye değer katmaya devam ediyor.

Şile Belediye Meydanı’nın Çehresi Yenileniyor

Şile Belediye Meydanı’nda yakın zamanda başlanılan yenileme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Yakında tamamlanacak olan çalışmalar ile Şile Belediye Meydanı yeni ve çok daha estetik bir görünüme kavuşacak.

Şile Belediyesi ekipleri tarafından sürdürülen yenileme çalışmalarında toplamda 2100 m2’lik alan yenilenerek vatandaşların kullanımına sunulacak. Şile Bezi motiflerinin yer aldığı zemin kaplaması, peyzaj çalışmaları ve kent mobilyaları ile özellikle yaz sezonlarında yoğun bir şekilde kullanılan meydan, 2024 yaz sezonuna yenilenen yüzüyle merhaba diyecek. Altyapı çalışmalarının ardından başlanan zemin kaplama ve peyzaj düzenleme çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.  

Meydana Daha Modern, Konforlu ve Çekici Görünüm Kazandırılıyor

Sürdürülen yenileme projesi kapsamında meydanda Şile Bezi motifinin işlendiği yeni zemin kaplaması özel olarak tasarlandı. Bölgedeki yeşil alan azlığı göz önünde bulundurularak alana özgü peyzaj tasarımı projelendirildi. Yine meydanda bulunan mevcut Gazi Mustafa Kemal Atatürk heykeline bakım yapıldı ve eskiyen kaidesi yenilendi.  Proje alanın tasarımına uygun olarak dizayn edilen kent mobilyaları ise Şile Belediyesi tarafından üretilerek proje alanına yerleştirilecek.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Başkan İlhan Ocaklı İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Üyelerini Ağırladı

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu mensupları ile düzenlenen programda bir …

5 Yılda 271 Eser, 10’uncu Yılda 650’den Fazla Eser Hedefi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 5 yıllık görev sürecinde hayata geçirdiği 271 kalıcı eser ile …

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Muhtarlarla Buluştu

Şile Belediye Başkanı ve Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, ilçede görev yapan muhtarlarla bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir