“ Emek biziz, umut biziz, mücadele biziz, halk biziz, halkın iktidarını da bizler kuracağız”.

CHP Şile İlçe Başkanlığı önünde yapılan “ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü “ile ilgili basın açıklaması yapıldı. Kadın Kolları Başkanı Bahtışen Giray, Kadın Kolları ve İlçe Başkanı İbrahim Çelik’inde yer aldığı basın açıklamasında; açıklamayı Arzu Özsu yaptı.

“8 Dünya emekçi Kadın Gününüzü anma törenimize hoş geldiniz” diyerek başladığı açıklamaya şöyle devam etti.

“Sesimize ses olan değerli basın emekçileri, emeğin hakkını ve eşit günlerin mücadelesini veren tüm kızkardeşlerim hepimizin dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.

Bugün bizler yerkürenin bütün kadınları dayanışma içinde haklarımızı haykıracağız. Bizim için 8 Mart sadece eşit ve özgür geleceğin iradesi değil aynı zamanda hak mücadelesi veren tüm kadınlara saygı duruşudur” diyerek Çalışan Kadınlar Gününün çıkış noktasını anlattı.

“Bizim baharımız 8 Mart’larda alanları dolduran kadınların yan yana gelmesiyle başlar. Bu yıl pandemi koşullarıyla derinleşen ekonomik kriz kadınların yükünü daha da artırdı. Kadınlar ve erkekler arasında hep var olan gelir eşitsizliği bu dönemde iyice büyüdü. Geniş tanımlı kadın işsizlik oranı yüzde 43’e çıktı. İktidar temsilcileri Lebaleb dolu kongrelerle demokrasi şöleni yaptıklarını iddia etseler de İstanbul sözleşmesini savunanlara şiddet uyguluyor, cezalar yağıyor. Kadına yönelik şiddeti protesto etmek için dans eden kadınlara dava açılıyor, bu demokratik eylem Cumhurbaşkanına hakaret noktasına getirilerek hapis cezası veriliyor diğer yandan ise kadınlara şiddet uygulayanlar elini, kolunu sallayarak sokaklarda dolaşıyor. Kadınlar saldırganlarıyla karakollarda barıştırılıp evlerine yollanıyor” dedi.

Kadının emeğini yok sayanlara haykırıyoruz: Her kadın emekçidir, kendisinin, çocuklarının, ailesinin ve toplumun geleceği için insanca yaşam kavgası verir. Biz CHP Kadınlar olarak bu kavganın da, bu taleplerinde geleceğin aydınlık günlerini barındıran bu umudunda yılmaz savunucularıyız. Bizler haklı mücadelemizi örgütleyerek tarihe yön verenler olacağız. Emek biziz, umut biziz, mücadele biziz, halk biziz, halkın iktidarını da bizler kuracağız. Kutlu olsun 8 Mart, dayanışma olsun, yaşam olsun, cesaret olsun” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

CHP’de Kongre Öncesi Tek Hücrelilerin Hamlesi

Siyasetin hep mi kirli yüzünü görmek zorundayız. Hizmet amaçlı gönüllülerden oluşması gereken siyasetin bu denli …

Mustafa Pıçak Yeniden Başkan!..

MHP Şile İlçe Kongresi yapıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Şile 13. olağan kongresi yapıldı. Tek liste halinde …

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Kurucu Başkanı Ali Rıza Yıldız Azerbaycan’da

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Kurucu Başkanı Ali Rıza Yıldız Azerbaycan’ın önemli kuruluşlarından olan İSBAM’ın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir