Büyük Taarruzun 100. Yılı Kutlanıyor

Kurtuluş destanımızın zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zafer’inin 100. Yılı yurt genelinde olduğu gibi Şile’de de törenlerle kutlanıyor.

Belediye Meydanında düzenlenen Çelenk Sunma Törenine Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Siyasi Partiler, Kamu Kurum amirleri, Siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, Öğretmen ve Öğrenciler katıldı.

Kaymakamlık Çelengini Vali Yardımcısı Günay Öztürk,

Garnizon Komutanlığı Albay Hazel Yılmaz ve Belediye Başkanlığı İlhan Ocaklı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapıldı ve akabinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle düzenlenen Çelenk Sunma Töreni, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmasıyla devam etti. Ardından okunan şiirlerle çelenk sunum töreni sona erdi.

Saat 10.00’da Kaymakamlık Makamında tebrikler kabul edildi.

Siyasi Partiler Çelenk Sunumu Yaptı

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle resmi çelenk sunumunun ardından Belediye Meydanında bulunan Atatürk Anıtına siyasi partiler de sırasıyla çelenk sunumlarını gerçekleştirdiler.

Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül, CHP İlçe Başkanı İbrahim Çelik, İYİ Parti İlçe Başkanı Kahraman Koç çelenk sunumlarını gerçekleştirdiler. Meclis üyeleri ve partililerin katıldığı çelenk sunumu çekilen fotoğraflarla sona erdi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile’de Balıkçılar Vira Bismillah Dedi

Av yasağının kalkmasıyla birlikte balık avlama sezonu başlarken, Şileli balıkçılar “Vira Bismillah” dedi. 15 Nisan …

PAŞA DÖNER ÖZGÜR ELLERDE

Şile Paşa Döner, Kabadayı Kardeşler ile yeniden Şile’nin hizmetinde Tavuk dünyasının önemli isimlerinden olan Paşa …

ADD’den Bağımsızlık ve Zafer Konvoyu

30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’un 100. Yılında ADD Şile Şubesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.