Yeni Sofular Kavşağı Yakında Açılıyor

Sofular kavşağı olarak bilinen Alacalı, Doğancılı, Sahilköy, Kurna ve Karakiraz Mahallelerinin bağlantı yolu ve kavşağı çözüme kavuşuyor.

Bağlantı yolunun sorunlu olmasından dolayı sürücülerin sıkıntı yaşadığa alternatif kavşak yapılarak yeni bağlantı yolu açılıyor.

 Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Ak Parti Bölge Milletvekili Osman Boyraz, Ak Parti İlçe Başkanı Erdoğan Akgül yolun asfaltlama çalışmalarını kontrol etmek ve bilgi almak amacı ile bölgeye gitti.

 Belediye Başkanı İlhan Ocaklı yetkililerden bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada: “Yaklaşık altı köyün ulaşımda bağlantı yolu ile kavşakta ciddi sorun vardı. Çok şükür bugün Hükümetimiz, Ulaştırma Bakanlığımız sayesinde çözüyoruz. Ben burada huzurlarınızda Vekilimize, Bakanlığımıza, İlçe Başkanımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Burada gidiş-gelişlerde vatandaş ciddi sorun yaşıyordu, Uzun yıllardan beri muhtarlarımız ve bölge sakinlerimiz bizlerden çözüm talep edilen bir yoldu. Çok şükür bugün yapılıyor ve yaklaşık 10 gün sonra açılışını gerçekleştireceğiz. 600 metre uzunluğunda yaklaşık 3300 ton asfalt serildi ve 6-7 milyona mal oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Ak Parti Milletvekili Osman Boyraz’da “zaman zaman bölgeye yaptığım ziyaretlerde Şile halkının ihtiyaçlarını ve sorunlarını yerinde dinleyip ilgili Bakanlıklarla görüşüp, burada yaşayan halkımızın yaşamını kolaylaştırmak, hizmeti de sunabilmek adına ilgili görüşmeleri yapıyıruz. Bugün de burada uzun yıllardır ihmal edilmiş, kalmış bir hizmetin yapılmasına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Bu noktada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Depreme En Hazır İlçe Ümraniye

Gece saatlerinde Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen deprem sonrası gözler İstanbul’daki afet için yapılan hazırlıklara …

Şile’ye Özgü Palamut, Festivali Gerçekleşti

Şile Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen 1. Şile Palamut Festivali 13 Kasım tarihinde …

Şile Dernekler Federasyonu Açıldı

ŞADER(Şile Ağva ve Civar köyleri)’in girişimleri ve Şile Belediyesi’nin destekleriyle Şile Dernekler Federasyonu kurularak açılışı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir