İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Hayırlı Olsun

Uzun zamandır çalışmaları devam eden İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonunda sona gelindi.

Yapmış olduğu organizasyonlarla, verdiği mesajlarla sık sık gündem olan deneyimli gazeteci ve  tecrübeli dernekçi olan Ali Rıza Yıldız son olarak İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonunu kurdu.

Ali Rıza Yıldız başkanlığındaki  İstanbul Gazete TV ve İnternet Habercileri Derneği (İstanbul Medya) çatısı altında toplanan gazetecilerin çalışmaları sonuç verdi.

 İstanbul genelinde görev yapan gazeteciler arasındaki güç birliğinin artması üzerine Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Şişli, Üsküdar ve Maltepe Gazeteciler Dernekleri kurulmuştu.

Bu gelişmelerin ardından yine Ali Rıza Yıldız’ın ortaya attığı fikir doğrultusunda kurulan bu derneklerin bir federasyon çatısı altında birleşmeleri gündeme geldi.

Aylar süren çalışmaların ardından İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu’nun kuruluşu tamamlandı.

Kuruluş aşaması öncesinde yaptığı etkinliklerle sık sık gündeme gelen İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonunun Kurucu Başkanı Ali Rıza Yıldız yaptığı açıklamayla yasal prosedürlerin tamamlanmasıyla Federasyonun kuruluşunun gerçekleştiğini duyurdu.

Federasyonun kuruluş belgesi Kurucu Başkan Ali Rıza Yıldız tarafından İstanbul Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu Türkiye sınırlarını aştı ve kuruluş haberi Azerbaycan Boyuk Millet gazetesinde yayımlandı.

İstanbul Medya Başkanı Ali Rıza Yıldız’ın Kurucu Genel Başkan olarak görev aldığı İstanbul Gazete ve Haberciler Federasyonu kurucu kurulunda;

Ataşehir  Gazeteciler Derneği Başkanı Yasemin Eryıldız,

Üsküdar Gazeteciler Derneği Başkanı Nimet Kartal

Kadıköy Gazeteciler Derneği  Başkanı Benusen Toprakkaya,

Ümraniye Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Söyler

Şişli Gazeteciler Derneği Başkanı Bülent Çavuş,

Maltepe Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim Bilgin  yer aldı.

BAŞKAN YILDIZ : “SEKTÖRÜN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

İstanbul’un böylesine önemli bir oluşuma ihtiyacı olduğuna dikkat çeken  Başkanı Ali Rıza Yıldız şunları söyledi; “Sektörümüzde sıkıntılaın her geçen gün büyüdüğü hepimizin bildiği bir gerçek. Gazetecilerin daha özgür ortamda çalışmalarını, ekonomik kaygılarının en az düzeye indirilmesini ve mesleğin kaybolan saygınlığının yeniden kazanılması adına böyle bir oluşumun gerekli olduğu konusunda oluşan fikir birliği federasyonumuzun kurulmasının ilk ışığını yaktı.

Bir dernekle başladığımız yolculuk 6 derneğe ulaşınca da federasyonun kurulması kaçınılmaz oldu. Bundan sonra sorumluluğumuzun çok daha fazla olduğunu biliyoruz. Meslektaşlarımızın birlik ve dayanışma içinde olmasıyla federasyonumuzun çok önemli işlere imza atacağına inanıyorum.” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

“Söz verdiğimiz gibi! Kıvılcım Park mahallemize hayırlı olsun”

Bir süre önce Çayırlar caddesi sakinleri Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan mahallelerine çocuk parkı talebinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir