Kültürel Mirasın İzinde: Şile, Kültür ve Turizm Bakanlığı Heyetini Ağırladı

Şile Belediyesi, ilçenin turizm ve kültürel değerlerini daha da ileriye taşıma hedefiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen heyeti misafir ederek, projeler hakkında bilgi verdi.

Heyet, Şile’nin Yıldız Projelerini Yerinde İnceledi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Gökhan Yazgı ve Nadir Alpaslan, Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu ile İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz liderliğindeki heyet, ilçede gerçekleştirilecek önemli projeleri yerinde inceledi. Ziyaret kapsamında Ayazma Kıyı Düzenleme ve Kum Üzeri Tesis Projesi, Şile Tahlisiye Kayıkhanesi, Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi, Şile Gençlik Merkezi ve Kütüphane Projesi, Şile Bezi Üretim Tesisi Projesi heyet ile gezildi.  Heyet ayrıca, Tarihi Şile Deniz Feneri ve Balibey Mahallesinin geleneksel dokusunu korunmuş sokaklarında dolaştı.

Şilemizin Zengin Değerlerini Ortaya Çıkartacağız

Kültür ve Turizm Bakanlığı heyetini Şile’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Şile’mizin turizm ve kültürel vizyonunu daha da ileriye taşıyacak olan bu projeler, ilçemizin zengin değerlerini ön plana çıkaracak ve yerli, yabancı turistlerin ilgisini çekecektir. Kültürel mirasımızı koruyarak modern hayatla buluşturan bu çalışmalar, gelecek nesillere daha güzel bir Şile bırakma hedefimizde önemli bir adım olacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve heyetimize ilgi ve destekleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

5 Yılda 271 Eser, 10’uncu Yılda 650’den Fazla Eser Hedefi

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, 5 yıllık görev sürecinde hayata geçirdiği 271 kalıcı eser ile …

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Muhtarlarla Buluştu

Şile Belediye Başkanı ve Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, ilçede görev yapan muhtarlarla bir …

 İlhan Ocaklı’nın Şile Köy Ziyaretlerinde Sıra Kalemköy’de 

Şile Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, gerçekleştirdiği mahalle ziyaretlerine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir