Kültürel Mirasın İzinde: Şile, Kültür ve Turizm Bakanlığı Heyetini Ağırladı

Şile Belediyesi, ilçenin turizm ve kültürel değerlerini daha da ileriye taşıma hedefiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan gelen heyeti misafir ederek, projeler hakkında bilgi verdi.

Heyet, Şile’nin Yıldız Projelerini Yerinde İnceledi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcıları Gökhan Yazgı ve Nadir Alpaslan, Kütüphaneler ve Yayınlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu ile İl Kültür Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz liderliğindeki heyet, ilçede gerçekleştirilecek önemli projeleri yerinde inceledi. Ziyaret kapsamında Ayazma Kıyı Düzenleme ve Kum Üzeri Tesis Projesi, Şile Tahlisiye Kayıkhanesi, Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi, Şile Gençlik Merkezi ve Kütüphane Projesi, Şile Bezi Üretim Tesisi Projesi heyet ile gezildi.  Heyet ayrıca, Tarihi Şile Deniz Feneri ve Balibey Mahallesinin geleneksel dokusunu korunmuş sokaklarında dolaştı.

Şilemizin Zengin Değerlerini Ortaya Çıkartacağız

Kültür ve Turizm Bakanlığı heyetini Şile’de ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Şile’mizin turizm ve kültürel vizyonunu daha da ileriye taşıyacak olan bu projeler, ilçemizin zengin değerlerini ön plana çıkaracak ve yerli, yabancı turistlerin ilgisini çekecektir. Kültürel mirasımızı koruyarak modern hayatla buluşturan bu çalışmalar, gelecek nesillere daha güzel bir Şile bırakma hedefimizde önemli bir adım olacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve heyetimize ilgi ve destekleri için teşekkür ederim” diye konuştu.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

1987’den Sonra Bir İlk Daha 

Şile Belediyesi, altyapı faaliyetlerinde de vatandaşların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. 782 …

Yeni Tam Donanımlı Hasta Nakil Ambulansı 7/24 Görev Başında

Şile Belediyesi, sunduğu hizmet kalitesini artırabilmek için teknik donanımlı hizmet araçlarının sayısını yükseltmeye devam ediyor. …

“Söz verdiğimiz gibi! Kıvılcım Park mahallemize hayırlı olsun”

Bir süre önce Çayırlar caddesi sakinleri Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’dan mahallelerine çocuk parkı talebinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir