İkinci Bahar’da Geleneksel Aşure İkramı Yapıldı

İkinci Bahar’da Geleneksel Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayı vesilesiyle İkinci Bahar Et Mangal’da aşure ikramı yapıldı.

Hemen her yıl İkinci Bahar’da geleneksel hale gelen aşure ikramı bu yılda 08-08 Salı günü gerçekleştirildi.

Bir grup esnafın bir araya gelerek düzenledikleri aşure günü etkinliğine; Şile Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi partiler, eski belediye başkanları, İlçe Parti Başkanları ve vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Muharrem ayının birlik ve beraberliği içerisinde bir araya gelen vatandaşlar, bir taraftan sohbet edip, bir yandan aşurelerini kaşıkladılar.

Siyasetçilerin yoğun ilgi gösterdiği aşure etkinliğinde gündem değişmedi.  Katılımcılar “böyle mukaddes ayın maneviyatını paylaşmanın mutluluğunu bizlere yaşatan esnafımıza teşekkür ediyoruz. Aşure birlik ve paylaşımı temsil eder, bu mübarek ayın bereketini ve huzurunu tüm hayatımıza yayılmasını, birlik ve beraberliğimizin devam etmesini temenni eder, emeği ve parası geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir