Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Muhtarlarla Buluştu

Şile Belediye Başkanı ve Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, ilçede görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Şile Belediyesi tarafından geride kalan 5 yıl içerisinde hayata geçirilen çalışmalara ve gelecek 5 yıla dair hedeflere yönelik bilgi aktardı.

Şile Muhtarlar Derneği Başkanı Metin Metiner ile çok sayıda muhtarın katıldığı programda muhtarlar da mahalleleri ile ilgili görüş, öneri ve taleplerini Belediye Başkanı Ocaklı’ya ilettiler.

“Zorluklarla Dolu Bir 5 Yılı Sizlerle Birlikte Geride Bıraktık.”

Tüm bu zorlu süreçleri birlikte yönettiklerini dile getiren Şile Belediye Başkanı ve Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı: “Mahallelerimizde sizler, ilçede bizler olmak üzere özellikle belirtmek isterim ki zorluklarla dolu bir 5 yılı sizlerle birlikte yaşadık ve geride bıraktık. Tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi ile birlikte mücadele ettik. Asrın felaketini birlikte yönettik. İstanbul’da zorlu süreçleri en iyi yöneten ilçeler arasında Şile olarak birlikte yer aldık. Deprem döneminde Antakya Küçükdalyan bölgesinde küçük bir Şile Belediyesi kurduk ve yardıma muhtaç olan insanlarımıza yardım eli uzatan bir Şile Belediyesi son ana kadar orada görev yaptı. Tüm olumsuzluklara rağmen Şile Belediyesi dimdik ayakta kaldı.” ifadelerini kullandı.

“Şile Türkiye’nin Parlayan Yıldızı Olma Yolunda Hızlı Adımlarla İlerliyor.”

Şile Belediyesi olarak yaptıkları çalışmalarla ulusal ölçekte birçok ödül kazandıklarını belirten Başkan Ocaklı: “Tüm olumsuzluklara rağmen çalışmalarımızdan ödün vermedik. Şile için söz verdiğimizden çok daha fazlasını hayata geçirdik. Şile’nin gelecek yüzyılına hizmet edecek fiziki projelerimizin haricinde sosyal ve kültürel belediyecilik alanında da çok önemli işlere imza attık. Birçok sosyal belediyecilik çalışmasını hayata geçirdik. Önemli etkinliklere imza attık. Festivalimiz iki yıl üst üste ülke gündemine oturdu. Tüm bu çalışmalar, farklı alanlarda, farklı kuruluşlar tarafından ödüle layık görüldü. Ulusal ölçekte 5, toplamda 9 ödülü Şile’mize kazandırdık. Bunlar bizim değil, sizin ödülleriniz, Şile’nin ödülleri… Elbette bunlar kolay olmuyor. Şile artık parmakla gösterilen bir ilçe. İlçemize dünyada marka ve turizm değeri yüksek olan bir tesisinin inşaatı başladı, özel hastaneler bizimle görüşüyorlar yeni dönemde onlarında ilçemizde faaliyet göstermelerini sağlayacağız. Çok sayıda akademisyen, iş insanı, turizmci, sanatçı Şile’ye yerleşti. Şile yalnızca İstanbul’un değil tüm Türkiye’nin parlayan yıldızı olma yolunda hızla ilerliyor.” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ümraniye’de 9 Taksi Durağı Açıldı

*Taksicilerin hizmet kalitesini artıracağı, vatandaşların daha modern ve işlevsel hizmet alacağı 9 taksi durağının açılışı …

Karamandere Camisinin Temeli Atıldı

Karamandere Ekrem Özbilgin Camii Temel Atma Töreni Gerçekleşti Karamandere Mahallesine inşa edilecek olan projelendirilme ve …

Ümraniye’nin İlk Çocuk yun Sokağı Açıldı

Çocuk Oyun Sokağı ve Muhtarlık Binası Açıldı Ümraniye Belediyesi tarafından 2 bin 464 metrekare alan …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir