Sonsuza Dek CUMHURİYET!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 79. Yılı Şile’de coşku içinde kutlandı.

Cumhuriyet kutlamaları ilk olarak 28 Ekim Çarşamba saat 13-00’de Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Albay Hazel Yılmaz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, siyasi partiler, Kamu Kurumları, STK Temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla Çelenk sunumlarının ardından saygı duruşu ve Belediye Gençlik Orketrasının eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı okundu. Resmi sunumun ardından sırasıyla CHP Şile İlçe Başkanlığı ve  İYİ Parti İlçe Başkanlığı Atatürk Büstüne Çelenk sunumlarını gerçekleştirdiler.

29 Ekim Perşembe Günü Saat 09.30’da tebrikata katılan tüm kamu ve kurum amirleri Atatürk Anıtı önünde hazır bulundu. Şile İlçe Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Konuşmasında; “bugün Yüce Türk Milletinin Büyük Devlet Adamı Atatürk’ün liderliğinde Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu tüm dünyaya ilan ettiği günün 97. Yıl dönümüdür. Bugün millet olmanın, bir olmanın, diri olmanın haklı gurunun yüreklerde hissedildiği gündür. Gururlu ve coşkulu olduğumuz bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Atatürk’ün, onun kahraman silah arkadaşlarının kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimize sonsuz rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

Kaymakam Mehmet Nebi Kaya tebrikleri kabulünden sonra öğrenciler tarafından Cumhuriyet konulu şiirler okundu. Şile Belediyesi Gençlik Orkestrası tarafından Cumhuriyet Bayramına özgü müziklerle bayram coşkusunu bir kez daha  yaşattılar. Çeşitli gösteri ve kutlama etkinlikleriyle tören sona erdi. Emniyet ve belediye araçları Şile caddelerinde sirenler eşliğinde konvoy yaptı. Cadde ve evlere asılan Türk Bayrakları, balkonlardan selam veren vatandaşlar coşku içinde kutlanan Cumhuriyet Bayramına eşlik ettiler.


Cumhuriyetin 97. Yılı salgın koşullarına rağmen coşku içinde kutlandı. Cumhuriyet ruhunun sonsuza kadar hissedildiği bayramda sonsuz CUMHURİYET” mesajı yenilendi.
hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam Ediyor

İstanbul Medya, İstanbul’da ve Türkiye’de Hızla Büyümeye Devam ediyor. Kurucu  başkanı Ali Rıza Yıldız İstanbul Medya’nın …

Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına Çelenk Sunumu Yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılı sebebiyle, İlçe protokolünün yoğun katılımıyla Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. …

Balıkesir, Yenikapı’da Ziyaretçilerini Bekliyor

Balı, zeytinyağısı, 50 çeşit peyniri, Ayvalık Tostu, Sususrluk ayranı, turizmi, tarihi ve birçok değeriyle ön …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir