Kaymakamlık Bayramlaşma Merasimi Düzenlendi

Kurban Bayramı dolayısıyla Şile Kaymakamlığı tarafından 16/07/2021 Cuma günü Saat 14.30: da  Şile Belediyesi Mercan Köşk Tesislerinde “bayramlaşma merasimi” düzenlendi.

Mercan Köşk bahçesinde kokteylin ardından gerçekleşen bayramlaşma törenine Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Kamu Kurumları, siyasi parti temsilcileri, STK lar ve muhtarlar katıldı.

Bayramlaşma merasiminden önce bir konuşma yapan Belediye Başkanı İlhan Ocaklı herkesin bayramını tebrik etti ve “yaz sıcakları kendini gösterdi. Yaz kalabalığı ve trafiği bizi bekliyor. Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız tarafından gerekli önlemler alındı. Burada hepimize görevler düşüyor. Muhtemelen bu yıl her zamankinden daha kalabalık olacak. Pandemi sonrası ve özellikle Marmara’daki müsilaj olayından sonra ilçemize rağbet daha da çoğalıyor. Yüzde 80’ni orman olan ve 72 km sahili olan bir ilçedeyiz. Bunun yükünü tek başına omuzlamak kolay değil, hep beraber gayret etmemiz gerekiyor. Gelenin başımızın üstünde yeri var fakat kim nasıl bulmak istiyorsa öyle bıraksın diyoruz. Bu bir kültür meselesi tabi. İnşallah bu yaz ve bayram trafiğini kazasız belasız en iyi şekilde atlatırız. Hepinizin bayramını şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya’da, “10 günlük uzun bir bayram süreci uzun bir aradır. Bayram öncesi bu programı düzenlememizin nedeni bayramda herkesin kendine göre programı vardır, daha fazla katılımla bir arada olalım istedik. Buraya kadar geldiğiniz için herkese çok çok teşekkür ediyorum. Bu ortamları özledik, pandemi stresiyle sıkıntılı bir zaman geçirdik. Bu bayram yine tedbirlerimizle bayramı taçlandıracağız. Sağlık ve sıhhat içerisinde nice bayramlara erişmeyi niyaz ediyorum. 10 günlük uzun bir bayram süreci var, bu cennet ilçemizi korumak yine bizlere düşüyor. Muhtarlarımız başta olmak üzere görevi başında bütün kurumlarımıza görevler düşüyor. Çok tedbirli ve dikkatli olmalıyız. Herhangi bir olumsuzluğa mahal vermemeliyiz. Birkez daha hepinizin bayramını tebrik eder, buraya kadar teşrif ettiğiniz için teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından bayramlaşma merasimi gerçekleşti.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Cumhuriyetin 100. Yılı Ümraniye’de Coşkuyla Kutlandı

Ümraniye Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılında binlerce vatandaşın katılımıyla Alemdağ caddesinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan …

“Gazeteci Kenan Gülerci’nin İlk Kitabı ‘Irak Türkmen Siyasi Hareketi’ Yayınlandı ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Takdim Edildi”

Gazeteci Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” adlı kitabı, Türkmenlerle ilgili önemli bir çalışma olarak …

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü Tadında Konser Verdi

Türk Halk Müziği Topluluğu Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde verdiği konserle izleyiciden tam not aldı. 6 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir