“Mavi Bir Dünya İçin Temiz Denizlerde İz Bırak”

Şile Belediyesi’nden

8 Haziran Dünya Okyanus Günü’ne Anlamlı Mesaj

“Mavi Bir Dünya İçin Temiz Denizlerde İz Bırak”

Şile Belediyesi, 8 Haziran Dünya Okyanus Günü’nde önemli bir farkındalık mesajı ile Atlas Okyanusu ekosistemine bağlı olan Karadeniz’in en güzel kıyılarından çevreye duyarlılık çağrısında bulundu.

İstanbul’un mavi bayraklı tek plajına sahip olan Şile Belediyesi, turkuaz renkli ve benzersiz deniz kıyısından “Derinlere Saygı Dalış Topluluğu” aracılığı ile seslenerek “Mavi Bir Dünya İçin Temiz Denizlerde İz Bırak” çağrısıyla tüm vatandaşları harekete geçirmeye çağırdı. 8 Haziran Dünya Okyanus Günü, Mavi Bayraklı Sofular Plajı’nda özel bir çevre temizlik etkinliği ile kutlandı.

Mavi Bayraklı Sofular Plajı’nda Çevre Etkinliği Düzenlendi Şile Belediyesi, İstanbul’un tek mavi bayraklı plajı olan Sofular’da 8 Haziran Dünya Okyanus Günü dolayısıyla önemli bir çevre temizlik etkinliği gerçekleştirdi.

Bu özel etkinlik hem okyanusların korunması hem de toplumda çevre bilincinin artırılması amacıyla düzenlendi. Şile Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe çevre gönüllülerinin yanı sıra öğrenciler, yerel sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Etkinlik kapsamında, katılımcılar plaj ve çevresindeki atıkları toplamak için bir araya geldi. Plajda bulunan plastik şişeler, pet şişeler, sigara izmaritleri ve diğer atıklar toplanarak doğru şekilde geri dönüşüme yönlendirildi. Ayrıca, katılımcılara çevre dostu alışkanlıklar ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirme yapıldı.

Mavi Bayraklı Sofular Plajı Çabalarımızın Bir Göstergesi

Atlas Okyanusu ekosistemine bağlı Karadeniz’in çevre için önemine dikkat çeken Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Okyanuslar dünyamızın yaşam kaynağıdır ve onları korumak hepimizin sorumluluğudur. Sofular Plajı’mızın mavi bayraklı olması, çevre koruma çabalarımızın bir göstergesidir. Temiz ve sağlıklı bir çevre için plajlarımızı korumak ve mavi bayrak standardını sürdürmek büyük önem taşır. Çünkü mavi bayrak, plajlarımızın temizliği, su kalitesi, çevre yönetimi ve güvenlik gibi bir dizi kriteri karşılamasını gerektirir” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

2020 Yılında Yerli ve Milli Siber Güvenlik Teknolojileri Ön Plana Çıkacak

2020 yılında siber saldırıların önlenmesinde yerli ve milli siber güvenlik teknolojileri büyük rol oynayacak, büyük …

Kosova’ya Yasa Dışı Giren Üst Düzey Sırp Yetkili Gözaltına Alındı

Kosova’ya girmek için yetkili makamlardan izin talep etmeyen Sırbistan Hükümeti Kosova Ofisi Şefi olan Marko …

ABD’de Yeni Kaliforniya Adıyla Bağımsızlık İlan Ettiler

USA Today gazetesinin haberine göre, ABD Anayasası’nın 4. maddesinin 3. fıkrasını temel göstererek bağımsızlık başvurusunda …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir