Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü Tadında Konser Verdi

Türk Halk Müziği Topluluğu Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde verdiği konserle izleyiciden tam not aldı.

6 Haziran Salı günü gerçekleştirilen konsere emekli TRT sanatçısı ve yurttan sesler şefi Mehmet Erenler konuk oldu.  Türküler geçidinin yaşandığı konserde izleyiciler  zaman zaman geçmişe yolculuk yaparak hüzünlendi, zaman zamanda eşlik ederek türkü dinlemenin keyfini çıkardı.

24 yıldır Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğunu çalıştırıp yöneten Ahmet Tekin Kumaş kültürümüze hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz dedi. Konsere konuk olarak katılan Mehmet Erenler’e plaket takdim edildi.

Üstat Mehmet Erenler kendisine gösterilen ilgiden memnun kaldığını ifade ederek, Şef Tekin Kumaş’a ve ekibine teşekkür etti.

Emekli TRT sanatçısı ve Yurttan Sesler Şefi Mehmet Erenler, çalış üslubu ve icra yetkinliği açısından benzersiz bir tavra sahip olan Mehmet Erenler, otantik çalış biçimine sadık kalan fakat bu çerçeve içinde kendi kişisel üslubunu yaratmış olan nadir bağlama sanatçılarından birisidir. İcracılığı yanında derlemeci ve koro şefliği ile de tanınan Mehmet Erenler’in derlediği türkülerden bazıları: Denizin Dibinde Haccem (Burdur), Değmem Benim Gamlı Yaslı Gönlüme (Tokat)

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Barosundan Türk Halk Müziği Korosu Büyük İlgi Gördü

İstanbul Barosu Türk Halk Müziği Topluluğu şef Ahmet Tekin Kumaş yönetiminde güzel bir konserle seyircilerin …

Ümraniye Kitap Fuarı 3. Kez Kapılarını Açıyor

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ümraniye Kitap Fuarı, cumartesi günü kapılarını kitapseverlere …

Ümraniye Belediyesi Spora Destek Olmaya Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesi ilçede yer alan okullara beden eğitimi derslerinin daha verimli geçmesi için malzeme desteğinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir