Geleceğimiz Genç Umutlar Derneği Kalkandereli Gençleri Dinledi

Geleceğimiz Genç Umutlar Derneği, Rize Kalkandereli gençlerin sorunlarını yerinde dinledi.

Kalkandere Öğretmenevinde gençlerle bir araya gelen Geleceğimiz Genç Umutlar Başkanı Burhan Makıroğlu, Kalkandereli gençlere öğretmenevinde kahvaltı düzenledi.  Kalkandere Kaymakamı Ahmet Açıkgöz’ünde aralarında bulunduğu kahvaltıya Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanı Burhan Makıroğlu, Kalkandere Muhtarlar Dernek Başkanı Niyazi Kabaoğlu ve İstanbul’da değişik İlçelerde yayın yapan bir grup gazeteci katıldı.

Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanı Burhan Makıroğlu gençlere seslenerek, İlçelerindeki yaşam şartlarını, olması gerekenleri, hedeflerini ve sosyal yaşamdaki eksiklikleri sordu. Makıroğlu “geleceğimiz sizlersiniz, kırsal bölgenin dezavantajlarını en çokta sizler yaşıyorsunuz. Bu dezavantajları avantaja çevirmek, sizlerin sorunlarını bir nebze de olsa düzeltebilmek için buradayız. Büyüklerinize bu sorunları anlatacaksınız ki, bizlerde elimizden geleni yapacağız. Yarınlar sizlersiniz” dedi.

Kalkandereli gençler önce eğitim sistemindeki eksiklikleri ve olması gerekenler hakkında kendi düşüncelerini anlattı. Küçük bir Kasabada yaşadıklarını, hiçbir sosyal faaliyetin olmadığını, coğrafik ve sosyal şartların zor olduğunun altını çizdiler ve İlçelerinde sosyal tesisin yanında Anıtkabir’e gitmek istediklerini ifade ettiler. Büyüklerinden söz alan genler Anıtkabir’i ziyaret etmenin heyecanı ile kendilerine ilgi gösteren İlçe Kaymakamına, Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanına ve gazetecilere teşekkür ettiler.

Doğduğu, büyüdüğü İlçeye hizmet etmek, kalkınmanın gençlerle olacağına inanan ve bu konuda imkanlarını seferber eden doğduğu topraklara hizmet etmek amacı ile yola çıkan Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanı Burhan Makıroğlu, “gençler bizlerin umudu, yarınımız, hayallerimizdir. Türkiye Cumhuriyetini İlelebet yaşatacak, geleneklerine, göreneklerine atalarını unutmadan her zaman daha ileriye, muasır medeniyetlere taşıyacak olan onlardır. Onlar için ne yapsak azdır” diyerek projeye destek ve emek veren herkese teşekkür etti.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Ahmetli Yahşi Bey İlkokulunda Sevcan Gökhan Fen Laboratuarı Açıldı

Şile Ahmetli Yahşi bey İlkokulunda bir hayırseverin yardımıyla Fen Laboratuarı açıldı. Bir Haziran Cuma Günü …

Şile Bezi Kolektif Tasarım Merkezi: Şile Bezi’nin                                  

marka Potansiyelini Yaratıcı Eğitimlerle Güçlendiriyor       Kültür ve Tasarımın Buluşma Noktası Şile’de Markalaşma Rüzgarları …

Ümraniye Belediyesi’nden Engellilere Afet Farkındalık Eğitimi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ümraniye Belediyesi’nde Sivil Savunma Arama Kurtarma Amirliği tarafından Afet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir