Geleceğimiz Genç Umutlar Derneği Kalkandereli Gençleri Dinledi

Geleceğimiz Genç Umutlar Derneği, Rize Kalkandereli gençlerin sorunlarını yerinde dinledi.

Kalkandere Öğretmenevinde gençlerle bir araya gelen Geleceğimiz Genç Umutlar Başkanı Burhan Makıroğlu, Kalkandereli gençlere öğretmenevinde kahvaltı düzenledi.  Kalkandere Kaymakamı Ahmet Açıkgöz’ünde aralarında bulunduğu kahvaltıya Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanı Burhan Makıroğlu, Kalkandere Muhtarlar Dernek Başkanı Niyazi Kabaoğlu ve İstanbul’da değişik İlçelerde yayın yapan bir grup gazeteci katıldı.

Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanı Burhan Makıroğlu gençlere seslenerek, İlçelerindeki yaşam şartlarını, olması gerekenleri, hedeflerini ve sosyal yaşamdaki eksiklikleri sordu. Makıroğlu “geleceğimiz sizlersiniz, kırsal bölgenin dezavantajlarını en çokta sizler yaşıyorsunuz. Bu dezavantajları avantaja çevirmek, sizlerin sorunlarını bir nebze de olsa düzeltebilmek için buradayız. Büyüklerinize bu sorunları anlatacaksınız ki, bizlerde elimizden geleni yapacağız. Yarınlar sizlersiniz” dedi.

Kalkandereli gençler önce eğitim sistemindeki eksiklikleri ve olması gerekenler hakkında kendi düşüncelerini anlattı. Küçük bir Kasabada yaşadıklarını, hiçbir sosyal faaliyetin olmadığını, coğrafik ve sosyal şartların zor olduğunun altını çizdiler ve İlçelerinde sosyal tesisin yanında Anıtkabir’e gitmek istediklerini ifade ettiler. Büyüklerinden söz alan genler Anıtkabir’i ziyaret etmenin heyecanı ile kendilerine ilgi gösteren İlçe Kaymakamına, Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanına ve gazetecilere teşekkür ettiler.

Doğduğu, büyüdüğü İlçeye hizmet etmek, kalkınmanın gençlerle olacağına inanan ve bu konuda imkanlarını seferber eden doğduğu topraklara hizmet etmek amacı ile yola çıkan Geleceğimiz Genç Umutlar Dernek Başkanı Burhan Makıroğlu, “gençler bizlerin umudu, yarınımız, hayallerimizdir. Türkiye Cumhuriyetini İlelebet yaşatacak, geleneklerine, göreneklerine atalarını unutmadan her zaman daha ileriye, muasır medeniyetlere taşıyacak olan onlardır. Onlar için ne yapsak azdır” diyerek projeye destek ve emek veren herkese teşekkür etti.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Şile Belediyesi’nden Teknoloji̇ Bağımlılığı Semineri

Şile Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz danışmanlık seminerleri devam ediyor. Şile Belediyesi tarafından 6 Ocak Cumartesi günü …

Başkan Ocaklı Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ile öğrencilerle ve …

Ümraniye Belediyesi Ekiplerinden Öğrencilere Afet Farkındalık Eğitimi

Ümraniye Belediyesi arama kurtarma ekipleri, okullarda öğrencilere periyodik olarak verdiği deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı. Öğrencilerin …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir