21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlu Olsun

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı Murat Tonbul, basına bir kahvaltı verdi.

Yeşilvadi Kuzina’da basın mensuplarıyla bir araya gelen Tonbul, “sizlerin yaşadığımız bölge için ne kadar önemli olduğunuzun bilince bir muhtar olarak, böyle kuru kuruya gününüzü kutlamak istemedim” dedi.

Ak Parti Belediye Başkan Aday adayı ve Şile Yönder Koleji Genel Müdürü Esin Tonbul Şile basını ile kahvaltıda bir araya geldi.

Yerel basını köy muhtarlarına benzeten Kabakoz Köyü muhtarı ve aynı zamanda Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Murat Tonbul; “Benim,  mahalle muhtarları ile köy muhtarları arasında her zaman söylediğim gibi çok fark vardır. Bizde zaman mefhumu yoktur. Köylü gece 24’00 te de arayabilir, sorun varsa muhtar çözmelidir. Sizde hakeza ulusal basın ile aranızdaki farkı bize benzetiyorum. Sizler yerelde gazetecilik yapıyorsunuz. Yani işiniz daha da zor. Bir yerlere bağlı olmadan ilkeli bir gazetecilik yapmak istiyorsanız, ekonomik özgürlüğünüzü daha farklı noktalardan temin etmeniz gerekiyor. Burada devreye bulunduğunuz yereldeki işletmeler, sosyal tesisler, ticaret yapanların yerelde gazetelere desteği olması gerekiyor. Bizim birde ticari yönümüz var. Ticaretin içinden geldiğimiz için herhangi bir ticari işletmenin nasıl döndüğünü, orada yaşanan sıkıntıların ne olduğunu, elemanlarla, sigortalarla ya da maliyetlerle ilgili yaşanan sıkıntıları hepimiz biliyoruz. Sonuç itibarı ile yerel gazeteciler olarak kendi ekonomik özgürlüğünüzü sağlamakta zorlanıyorsanız biz ticari işletme sahiplerinin de tek başına bu ekonomik özgürlüğü ya da ekonomik refahı sağlama imkanlarının kısıtlı olduğunu düşünüyorum. Sizler işletmeleri iyi tanıtırsanız, güzel reklam yaparsanız işletmeler daha çok tanınır ve para kazanır. Ayrıca yapıcı eleştiriler de olmalıdır ki daha düzgün ve doğru işler yapılabilsin. Herkesin eksikleri vardır, bir muhtar her şeyi görmesi mümkün değildir, ya da bir yöneticinin. Dışarıdan bakan göz her zaman farklıdır ve siz bulunduğunuz ilçenin o yüzden gözü sayılırsınız. Sizlerin eleştirileri bizler için çok önemlidir. Burası bir turizm ilçesi ve doğal olarak hepimize daha önemli görevler düşüyor. Bu sadece turizm haftalarında toplantılarla olup bitmemeli. Buradaki ekonomik dengeyi ve ekonomik döngüyü artırabilirsek işletme kazanır ve buraya gelen insanlarda mutlu olursa herkes kazanır. Amacımızda budur. Sizleri ayrıca bir konuda daha çok önemiyorum. Bulunduğumuz ve yaşadığımız yerin dışa tanınmasında çok önemli rolünüz var ve etkin bir kaynaksınız. Sizler bulunduğunuz bölgede önemli bir misyonu üstleniyorsunuz, zor şartlarda çalıştığınızın bilince bir köy muhtarıyım. Bunun önemine binaen naçizane sizlere 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü vesilesi ile bayramınızı kutlamak adına bir araya gelmek istedik. Sizlerde bu davetimize icabet ettiniz teşekkür ediyoruz ve tekrardan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününüzü kutluyorum” dedi.

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

Cumhuriyetin 100. Yılı Ümraniye’de Coşkuyla Kutlandı

Ümraniye Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılında binlerce vatandaşın katılımıyla Alemdağ caddesinde fener alayı yürüyüşü gerçekleştirdi. Başkan …

“Gazeteci Kenan Gülerci’nin İlk Kitabı ‘Irak Türkmen Siyasi Hareketi’ Yayınlandı ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Takdim Edildi”

Gazeteci Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” adlı kitabı, Türkmenlerle ilgili önemli bir çalışma olarak …

Bakırköy Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Topluluğu Türkü Tadında Konser Verdi

Türk Halk Müziği Topluluğu Bakırköy Halk Eğitim Merkezi’nde verdiği konserle izleyiciden tam not aldı. 6 …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir