“Gazeteci Kenan Gülerci’nin İlk Kitabı ‘Irak Türkmen Siyasi Hareketi’ Yayınlandı ve Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a Takdim Edildi”

Gazeteci Kenan Gülerci’nin “Irak Türkmen Siyasi Hareketi” adlı kitabı, Türkmenlerle ilgili önemli bir çalışma olarak dikkat çekiyor. Bu kitap, Irak’ın Türkmen bölgesindeki siyasi hareketleri ve Türkmenlerin yaşadığı zorlukları ele alıyor. Kenan Gülerci, bu kitabı Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’a takdim ettiği haberiyle gündeme gelmiştir.

Gülerci’nin kitabı, Türkmen siyaseti konusunda uzman olan Kerküklü Akademisyen Dr. Hicran Kazancı ile birlikte hazırlanmış ve yayınlanmıştır. Kitap, Türkmenlerin kendi vatanlarında yaşadıkları zorlukları ve sessiz çığlıklarını anlatıyor. Yaklaşık iki yıllık bir araştırma ve çalışma sürecinin ürünü olan bu kitap, özellikle Musul, Kerkük ve Türkmeneli bölgesinde yaşayan Türkmenlerin karşılaştığı siyasi oyunları ayrıntılı bir şekilde inceliyor.

Kaynak Linki = https://www.davamhaber.com

hakkında Yasemin Eryıldız

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Barosundan Türk Halk Müziği Korosu Büyük İlgi Gördü

İstanbul Barosu Türk Halk Müziği Topluluğu şef Ahmet Tekin Kumaş yönetiminde güzel bir konserle seyircilerin …

Ümraniye Kitap Fuarı 3. Kez Kapılarını Açıyor

Ümraniye Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Ümraniye Kitap Fuarı, cumartesi günü kapılarını kitapseverlere …

Ümraniye Belediyesi Spora Destek Olmaya Devam Ediyor

Ümraniye Belediyesi ilçede yer alan okullara beden eğitimi derslerinin daha verimli geçmesi için malzeme desteğinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir